Zajmujący 188. miejsce w rankingu Hurkacz po raz pierwszy miał okazję zmierzyć się z czwartym w tym zestawieniu Cilicem. Spotkanie trwało prawie trzy godziny.

Reklama

Polak w meczu otwarcia sprawił niespodziankę, pokonując 54. na światowej liście Amerykanina Tennysa Sandgrena, ćwierćfinalistę styczniowych zmagań w Melbourne 6:2, 6:2, 3:6, 6:3.

21-letni wrocławianin do zasadniczej części French Open awansował z trzystopniowych kwalifikacji. Wcześniej raz próbował dostać się do turnieju tej rangi - w tegorocznym Australian Open odpadł w drugiej rundzie eliminacji.

29-letni Chorwat to triumfator US Open z 2014 roku oraz finalista styczniowego Australian Open i ubiegłorocznego Wimbledonu. Jego najlepszym wynikiem na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa jest ubiegłoroczny ćwierćfinał.

Reklama

Hurkacz był ostatnim Polakiem, który pozostał w stawce tegorocznych zmagań singlowych w Paryżu. W środę - także w drugiej rundzie - odpadła Magdalena Fręch, a mecz otwarcia przegrała Magda Linette. Kwalifikacji nie przeszedł Kamil Majchrzak.

Wynik meczu 2. rundy singla:
Marin Cilic (Chorwacja, 3) - Hubert Hurkacz (Polska) 6:2, 6:2, 6:7 (3-7), 7:5