21-letni Polak jest 122. w światowym rankingu, a jego o ponad cztery lata starszy rywal zajmuje w tym zestawieniu 184. miejsce. Australijczyk ma jednak większe doświadczenie - jest trzykrotnym triumfatorem turniejów cyklu ATP. Był to pierwszy pojedynek tych zawodników.

Reklama

Hurkacz zaprezentował się w turnieju głównym w Londynie po raz pierwszy w karierze. Wcześniej tylko raz uczestniczył w Wielkim Szlemie - w tegorocznym French Open dotarł do drugiej rundy.

Jego wtorkowy pojedynek z Tomicem - niegdyś nadzieją australijskiego tenisa, obecnie w znacznie gorszej formie - trwał niespełna dwie godziny. Polakowi ani razu nie udało się przełamać rywala, sam doświadczył tego trzykrotnie. Tylko w ostatnim secie wykorzystał wszystkie swoje podania i doprowadził do tie-breaka, ale w nim okazał się zdecydowanie słabszy.

Dzień wcześniej do drugiej rundy, choć z problemami, awansowała Agnieszka Radwańska. Wygrała z rumuńską kwalifikantką Eleną-Gabrielą Ruse 6:3, 4:6, 7:5. Kolejną rywalką podopiecznej trenera Wiktorowskiego będzie Czeszka Lucie Safarova.

Reklama

We wtorkowy wieczór w pierwszej rundzie zaprezentuje się jeszcze Magda Linette, która zmierzy się z Julią Putincewą z Kazachstanu.

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej:
Bernard Tomic (Australia) - Hubert Hurkacz (Polska) 6:4, 6:2, 7:6 (7-2)