Serb Novak Djokovic, mimo finałowej porażki z Rafaelem Nadalem w turnieju ATP w Rzymie, pozostał liderem rankingu tenisistów. Hiszpan wciąż zajmuje drugie miejsce. Z 41. na 43. pozycję spadł Hubert Hurkacz.
Na trzeciej pozycji znajduje się inny z gwiazdorów współczesnego tenisa Szwajcar Roger Federer.
Z siódmej na szóstą lokatę awansował Grek Stefanos Tsitsipas; wyprzedził Japończyka Kei Nishikoriego. Z czołowej dziesiątki wypadł Chorwat Marin Cilic, a wrócił do niej Amerykanin John Isner.
W rankingu "Race to London", który wyłoni ośmiu uczestników imprezy finałowej ATP w listopadzie, pierwszy również jest Djokovic, który wyprzedza Nadala i półfinalistę zawodów w Rzymie Greka Stefanosa Tsitsipasa. Na czwarte miejsce spadł Federer. Hurkacz jest 36. (poprzednio 32.), a Majchrzak 72. (68.).
W rankingu deblistów niezmiennie od dłuższego czasu na czele jest Amerykanin Mike Bryan. Łukasz Kubot utrzymał trzecią pozycję.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|