Dziennik Gazeta Prawana logo

Kamil Majchrzak zagra na Wimbledonie. Polak awansował do turnieju głównego

27 czerwca 2019, 14:36
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak/Newspix
Kamil Majchrzak pokonał francuskiego tenisistę Enzo Couacauda 6:2, 6:4, 6:0 w ostatniej rundzie kwalifikacji i wystąpi w turnieju głównym wielkoszlemowego Wimbledonu, który rozpocznie się 1 lipca.

Piotrkowianin w światowym rankingu zajmuje 111. miejsce, a Couacaud 215.

23-letni Majchrzak debiut w zasadniczej części imprezy wielkoszlemowej zaliczył w styczniowym Australian Open. Wówczas przeszedł eliminacje, a potem odpadł w pierwszej rundzie.

Jeszcze w czwartek w decydującej rundzie kwalifikacji w Londynie wystąpi Katarzyna Kawa, która zmierzy się z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse. Na ich pierwszym etapie odpadła natomiast Magdalena Fręch.

Pewni miejsca w głównej drabince na podstawie rankingu są Magda Linette i Hubert Hurkacz oraz Iga Świątek, która otrzymała tzw. "dziką kartę".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj