Dwa tygodnie temu tenisistki te zmierzyły się w kwalifikacjach zawodów w Pekinie i wówczas pewnie wygrała Polka 6:2, 6:1. Piątkowe spotkanie było bardzo zacięte, obie seryjnie zdobywały i traciły punkty, broniły meczbole, a ostatecznie górą była Watson. W rankingu światowym zajmuje 125. miejsce, zaś poznanianka jest 42.

Linette udanie zaczęła potyczkę, prowadziła 4:1 i 5:2, ale od tego stanu Brytyjka triumfowała w sześciu kolejnych gemach. W drugim secie Watson miała piłkę meczową przy 5:3, jednak Polka wyszła z opresji. Linette długo "goniła" wynik, aż wreszcie triumfowała 7:6 (7-4).

W trzecim secie wydawało się, że "złapała" odpowiedni kurs, wygrywała 4:1, lecz przeciwniczka zdołała wyrównać. Potem trwała walka punkt za punkt. Polka nie wykorzystała kilku piłek meczowych. W tie-breaku lepiej spisała się Watson.

Wynik ćwierćfinału:
Heather Watson (W. Brytania) - Magda Linette (Polska, 8) 7:5, 6:7 (4-7), 7:6 (8-6)