Rozstawieni z "dwójką" Kubot i Melo zarówno w pierwszym, jak i w drugim secie dali się raz przełamać rywalom. Najpierw Klaasen i Venus (5.) zanotowali "breaka" przy prowadzeniu 2:1 przy podaniu lubinianina, a potem przy stanie 4:4 przy serwisie Brazylijczyka. Wykorzystali trzecią piłkę meczową.

Reklama

Pary te zmierzyły się w tym sezonie także m.in. w czerwcowym finale turnieju ATP na kortach trawiastych w Halle. Wówczas także górą byli gracze z RPA i Nowej Zelandii, którzy we wtorek zapewnili sobie awans do półfinału londyńskiej imprezy.

W niedzielę Polak i jego partner wygrali w Grupie Jonasa Bjoerkmana z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Słowakiem Filipem Polaskiem 4:6, 6:4, 10-5. Po jednym zwycięstwie i porażce na koncie mają także Amerykanin Rajeev Ram i Brytyjczyk Joe Salisbury (4.), którzy we wtorek wygrali z Dodigiem i Polaskiem (8.) 3:6, 6:3, 10-6. Czwartkowy pojedynek Kubota i Melo z Ramem i Salisburym wyłoni duet, który awansuje do półfinału.

Polak od trzech lat na stałe gra w parze z tenisistą z Ameryki Południowej i regularnie meldują się w obsadzie kończącej sezon imprezy. Dwa lata temu dotarli do finału, a w ostatniej edycji odpadli po fazie grupowej.

37-letni Kubot w latach 2009-10 wystąpił w mastersie razem z Austriakiem Oliverem Marachem - nie zdołali awansować do fazy pucharowej. Pięć lat temu ze Szwedem Robertem Lindstedtem zatrzymał się zaś na półfinale. Młodszy o rok Melo też czeka na pierwszy triumf w imprezie, w obsadzie której znalazł się po raz siódmy z rzędu.

Reklama

Osiem debli podzielonych zostało na dwie grupy. Po dwa z każdej z nich awansują do fazy pucharowej.

Wyniki wtorkowych meczów gry podwójnej:
Grupa Jonasa Bjoerkmana
Raven Klaasen, Michael Venus (RPA, Nowa Zelandia, 5) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:3, 6:4
Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA, W.Brytania, 4) - Ivan Dodig, Filip Polasek (Chorwacja, Słowacja, 8) 3:6, 6:3, 10-6
tabela
M Z P sety
1. Klaasen, Venus 2 2 0 4-0
2. Kubot, Melo 2 1 1 2-3
3. Ram, Salisbury 2 1 1 2-3
4. Dodig, Polasek 2 0 2 2-4