Kubot i Melo awansowali do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie. Herbert i Mahut, rozstawieni z "siódemką", zajęli pierwsze miejsce drugiej.

Reklama

Francuzi w niedzielę o tytuł zagrają z Ravenem Klaasenem z RPA i Nowozelandczykiem Michaelem Venusem (5), którzy wygrali w sobotę z Kolumbijczykami Juanem Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem 6:7 (5-7), 7:6 (12-10), 10-6.

Reklama

Polak od trzech lat na stałe gra w parze z Brazylijczykiem. Regularnie meldują się w obsadzie kończącej sezon imprezy, dwa lata temu dotarli do finału, a w ostatniej edycji odpadli po fazie grupowej.

37-letni Kubot w latach 2009-10 wystąpił w mastersie razem z Austriakiem Oliverem Marachem - nie zdołali awansować do fazy pucharowej. Pięć lat temu ze Szwedem Robertem Lindstedtem odpadli w półfinale. Młodszy o rok Melo też czeka na pierwszy triumf w imprezie, w obsadzie której znalazł się po raz siódmy z rzędu.

Wyniki półfinałów gry podwójnej:
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Francja, 7) - Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 2) 6:3, 7:6 (7-4)
Ravenem Klaasen, Michael Venus (RPA, Nowa Zelandia, 5) - Juan Sebastian Cabal, Robert Farah (Kolumbia, 1) 6:7 (5-7), 7:6 (12-10), 10-6