Barty na początku czerwca wywalczyła pierwszy w karierze wielkoszlemowy tytuł w grze pojedynczej, triumfując we French Open. Pod koniec tego samego miesiąca zaś zadebiutowała na czele rankingu WTA. Poprzednią jej rodaczką, która tego dokonała, była w 1976 roku Evonne Goolagong Cawley.

Reklama

23-letnia tenisistka w mijającym roku zwyciężyła również w trzech turniejach WTA, w tym w kończącej sezon imprezie masters - WTA Finals. Pomogła też reprezentacji Australii dotrzeć do finału Pucharu Federacji (porażka 2:3 z Francją w decydującym meczu).

Starszy o 20 lat Nadal po raz piąty w karierze zakończył sezon jako pierwsza rakieta świata. Swoją bogatą kolekcję sukcesów wielkoszlemowych powiększył o sukcesy we French Open i US Open. Był także liderem Hiszpanów w turnieju finałowym Pucharu Davisa w Madrycie, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

W grze podwójnej ITF wyróżniła Węgierkę Timeę Babos i Francuzkę Kristinę Mladenovic, które wzorem Barty triumfowały na paryskich kortach im. Rolanda Garrosa oraz w mastersie. U mężczyzn doceniono liderów deblowego rankingu Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha. Za sprawą zwycięstwa w Wimbledonie zostali pierwszymi w historii Kolumbijczykami z sukcesem wielkoszlemowym w grze podwójnej. Potem sięgnęli także po tytuł w US Open.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 2 czerwca w Paryżu, kiedy w mieście tym będzie odbywał się French Open.