Niektórzy sportowcy publikują w internecie filmy i zdjęcia ze swych treningów przeprowadzonych w miejscach zamieszkania. Z kolei Vekic, która ma na koncie dwa zwycięstwa w turniejach rangi WTA, a najwyżej w światowym rankingu była 19., zamieszcza relacje „kulinarne”.

Reklama

Chorwatka zaprezentowała m.in. przepis na chleb z bananami i ciemną czekoladą. „To jest coś słodkiego, ale zarazem zdrowego” – zapowiedziała tenisistka, a następnie ugniatała, mieszała, układała i piekła w piekarniku. Efekty jej pracy widzowie mogą zobaczyć w internecie.

Do przygotowania chleba zużyła m.in. dwa banany, trzy jajka, masło migdałowe (własnej produkcji), a wśród składników były też – zgodnie z przepisem – cukier kokosowy, soda, posiekane orzechy włoskie, posiekana ciemna czekolada itd.

Na początku tego roku, zanim rozgrywki tenisowe zostały wstrzymane z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, z Vekic dwukrotnie rywalizowała Świątek. Zarówno w styczniu w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne, jak i w lutym w pierwszej grze turnieju WTA w Dausze, lepsza była polska zawodniczka.