W tym terminie miał się w realnym świecie odbyć turniej na mączce w Madrycie. Został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Tenisiści najwcześniej do rywalizacji wrócą po 13 lipca.

Reklama

To coś całkowicie nowego i w pewnym sensie ciekawe wyzwanie. Nigdy jeszcze nie grałam w tenisa na konsoli - przyznała 32-letnia Kerber, triumfatorka trzech turniejów wielkoszlemowych. Obecnie Niemka przebywa w Puszczykowie pod Poznaniem, gdzie mieszkają jej dziadkowie i gdzie znajduje się jej akademia.

Przyznaję, że się trochę stresuję. To dla mnie całkowicie nowy format, ale nie mogę się już doczekać - dodała.

Obok Kerber i Murraya na liście startowej są jeszcze Lucas Pouille i Carla Suarez Navarro. Zwycięzcy dostaną po 150 tys. euro, ale już teraz wszyscy uczestnicy zapowiedzieli, że pieniądze zostaną przekazane tenisistom, których najbardziej dotknie brak turniejów.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że cały sportowy świat zamarł. Nie odbywają się żadne zawody, mityngi, turnieje, a dwie największe imprezy 2020 roku - piłkarskie mistrzostwa Europy i igrzyska olimpijskie w Tokio - zostały przesunięte o rok. Według oficjalnych danych zainfekowanych jest ponad 1,6 mln ludzi, a zmarło ponad 101 tys.