Djokovic w ostatnim meczu fazy grupowej zdołał odnieść zwycięstwo, ale Niemca Alexandra Zvereva pokonał w trzech setach 4:0, 1:4, 4:2. Dzięki temu w grupie A najlepszy okazał się Krajinovic, który awans przypieczętował wygraną z rodakiem Viktorem Troickim 4:0, 4:3 (7-5).

Reklama

Nie płaczę, ponieważ odpadłem z turnieju. Jestem po prostu przytłoczony emocjami, ponieważ przypomniało mi się moje dzieciństwo. To było emocjonujące kilka dni i dziękuję wszystkim, którzy to umożliwili. Kocham was wszystkich i bardzo dziękuję za przybycie - powiedział Djokovic do kibiców.

W grupie B komplet trzech zwycięstw odniósł Thiem. W niedzielę Austriak najpierw na zakończenie części zasadniczej pokonał Bułgara Grigora Dmitrowa 4:3 (7-2), 4:3 (8-6), a następnie uporał się z Krajinovicem.

"Mecze stały na wysokim poziomie i była świetna atmosfera przy pełnych trybunach. Po prostu idealny weekend" - powiedział Thiem.

Reklama

Po dwudniowym turnieju w Belgradzie uczestnicy Adria Cup przeniosą się do chorwackiego Zadaru. Kolejnym przystankiem miała być Czarnogóra, ale z powodu wciąż obowiązujących ograniczeń w podróżowaniu rywalizacja w tym kraju została odwołana.