Pierwsze pokazowe zawody (wyniki nie są zaliczane do oficjalnego bilansu) odbyły się w Belgradzie, a Djokovic odpadł w fazie grupowej. W finale Austriak Dominic Thiem pokonał innego z reprezentantów gospodarzy Filipa Krajinovica 4:3 (7-2), 2:4, 4:2. Kolejnym “przystankiem” dla zawodników będzie Zadar.

Reklama

Djokovic przyleciał samolotem do Chorwacji, a towarzyszy mu najbliższa rodzina – żona Jelena oraz dwuletnia córka i pięcioletni syn. Lider światowego ranking przyznał, że często spędza urlop na tamtejszym wybrzeżu Adriatyku, ale dotąd nie był w Zadarze. Na lotnisku powitała go prezeska chorwackiego związku tenisowego Nikolina Babic.

Znakomity tenisista i jego rodzina zamieszkali na ekskluzywnym jachcie w zadarskiej marinie. Są z nimi niemiecki zawodnik Aleksander Zverev z partnerką. Fotoreporterzy nie odstępują Djokovica nawet na krok. Serb ma do dyspozycji m.in. cztery pięknie umeblowane pokoje, jacuzzi, taras słoneczny i wiele innych udogodnień. Jak podkreślają chorwackie media, Djokovic wynajął też apartament w pięciogwiazdkowym hotelu w miejscowości Punta Skala.

Zawody w Zadarze odbędą się w dniach 19-21 czerwca. Na liście startowej, oprócz Djokovica i Zvereva, są m.in. Chorwaci Marin Cilic i Borna Coric oraz Austriak Dominik Thiem i Bułgar Grigor Dimitrow.

Reklama