Agencja AFP podała, że zezwolono na obecność maksymalnie 20 tysięcy widzów dziennie na wszystkich obiektach i ok. 10 tys. w dniu finałów. Powodem są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Powyższe liczby mogą zostać skorygowane, jeśli francuski rząd wprowadzi nowe wytyczne w kwestii dystansu społecznego.

Reklama

O zmianach dotyczących możliwości wejścia fanów powiedział prezydent francuskiej federacji (FFT) Bernard Giudicelli na czwartkowej konferencji prasowej. Na głównym korcie obok siebie będą mogły siedzieć maksymalnie cztery osoby, ale musi być zachowany odstęp od innych ludzi. Na pozostałych kortach co drugie miejsce będzie puste.

Wybraliśmy opcję odpowiedzialną” - powiedział Giudicelli, dodając, że noszenie maseczki ochronnej byłoby obowiązkowe dla osób przemieszczających się po terenie.

Już wcześniej Giudicelli zapowiedział, że absolutnie odrzucają ideę gry bez publiczności podczas French Open na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa.

Opracowywane są protokoły dot. Covid-19 dla tenisistów i innych osób bezpośrednio związanych z zawodami.

Turniej, który miał się odbyć pierwotnie w dniach 24 maja - 7 czerwca, został przełożony z powodu pandemii koronawirusa na 27 września – 11 października.

French Open jest finansowym motorem tamtejszego tenisa. Szacuje się, że wpływy z paryskiego turnieju stanowią ok. 80 proc. dochodów francuskiej federacji.

Od marca nie odbywają się żadne zawody pod szyldem WTA, ATP i ITF. Rankingi kobiet i mężczyzn zostały zamrożone. Wznowienie rywalizacji w kobiecym cyklu WTA nastąpi 3 sierpnia w Palermo na Sycylii, a w męskim ATP - 14 sierpnia w Waszyngtonie.