Dodatkowo zawodnicy muszą zatrzymać się w dwóch wybranych przez organizatorów hotelach, położonych blisko kortów.

Reklama

Kompleks, który będzie gościł rozpoczynający się 27 września prestiżowy turniej, zostanie podzielony na "trzy podobszary niezależne od siebie i autonomiczne z punktu widzenia odbioru publiczności", aby zachować limit pojemności 5000 widzów na miejsce, ustalony przez władze.

Wcześniej liczono na zapełnienie trybun w 50-60 procentach, co odpowiadało liczbie około 20 tysięcy fanów dziennie (choć zastrzegano, że ta liczba może zostać skorygowana przez francuskie władze).

Ostatecznie 12-hektarowy kompleks kortów imienia Rolanda Garrosa zostanie podzielony na trzy strefy w oparciu o trzy główne areny - po pięć tysięcy osób wejdzie na korty Philippe Chatrier i Suzanne Lenglen. Natomiast strefa otaczająca kort Simone Mathieu będzie gościła dziennie maksymalnie 1,5 tys. widzów.

Reklama

Powodem są obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Tenisiści zostaną przebadani po przyjeździe i otrzymają akredytację na turniej, gdy tylko zostanie potwierdzony negatywny wynik ich pierwszego testu. Drugi ma być przeprowadzony w ciągu 72 godzin.

Impreza, która miała się odbyć pierwotnie w dniach 24 maja - 7 czerwca, została przełożona z powodu pandemii na termin 27 września – 11 października.

Tylko jeden tegoroczny wielkoszlemowy turniej odbył się bez przeszkód - na początku sezonu Australian Open w Melbourne.

Londyński Wimbledon na kortach trawiastych został całkowicie odwołany, natomiast trwający obecnie w Nowym Jorku US Open odbywa się bez udziału publiczności i kilkunastu znanych tenisistek oraz tenisistów.