Decyzję o zmianie w składzie podjął w sobotę kapitan narodowej drużyny Dawid Celt.

Reklama

Magda wróciła niedawno na korty po kontuzji i operacji kolana, więc obawia się o swoje zdrowie przy zmianie nawierzchni z ziemnej na twardą. Przez tę przerwę uciekło jej kilka turniejów, dlatego postanowiła pozostać w Charleston i zagrać tam w przyszłym tygodniu w turnieju WTA. Zastąpi ją w składzie Weronika Falkowska, która w tym sezonie wygrała trzy turnieje ITF w Monastyrze i prezentuje wysoką formę – wyjaśnił Celt.

Wcześniej powołania na bytomskie zawody dostały Magda Linette (51. miejsce w rankingu WTA), Katarzyna Kawa (126), Magdalena Fręch (159), Urszula Radwańska (228) i deblistka Paula Kania-Choduń (128. w deblu), natomiast Falkowska (575) była rezerwową. Teraz jej miejsce zajmie na zgrupowaniu kadry Martyna Kubka (746).

Reklama

Kapitan polskiej kadry wykorzystał pierwszą z dwóch przysługujących mu możliwości zmiany w oficjalnym składzie.

Reklama

Brazylijki mają zagrać w składzie: Gabriela Ce, Laura Pigossi, Carolina Meligeni-Alves i Luisa Stefani.

Linette 5 kwietnia przegrała w pierwszej rundzie turnieju WTA rozgrywanego w Charleston z Amerykanką Amandą Anisimovą 7:5, 2:6, 3:6. Ze względu na kontuzję i operację kolana tegoroczne starty rozpoczęła dopiero pod koniec marca.

Świątek też nie zagra

Już wcześniej było wiadomo, że w Bytomiu nie zagra najlepsza polska zawodniczka Iga Świątek (16. w światowym rankingu).

Mecz z Brazylijkami odbędzie się 16-17 kwietnia na twardych kortach w bytomskiej Hali na Skarpie.

Rywalizacja toczyć się będzie bez udziału publiczności. Zwyciężczynie tego meczu uzyskają prawo walki w kwalifikacjach o udział w turnieju finałowym elity.

Biało-czerwone awans do barażu wywalczyły za sprawą udanego występu w lutym 2020 r. w turnieju Grupy I Strefy Euro-afrykańskiej w luksemburskim Esch-sur-Alzette. W decydującym meczu pokonały wówczas Szwedki 2:0.