Linette po raz pierwszy w karierze dotarła do półfinału w wielkoszlemowej rywalizacji.

Reklama

Razem z Perą na wcześniejszym etapie deblowych zmagań wyeliminowały dwa rozstawione duety. W środę zaś odprawiły Pawliuczenkową i Rybakinę, które we wtorek stoczyły między sobą trzysetowy pojedynek o półfinał singla i górą była pierwsza z nich.

Debel stanowi dla poznanianki pocieszenie po zakończeniu w Paryżu w grze pojedynczej, w której się specjalizuje. W niej odpadła w trzeciej rundzie.

O finał ona i Pera powalczą z rozstawionymi z numerem drugim Barborą Krejcikova i Kateriną Siniakovą, które trzy lata temu triumfowały w dwóch turniejach wielkoszlemowych w deblu - French Open i Wimbledonie. Druga z Czeszek w bieżącej edycji paryskiej imprezy wystąpi też w półfinale w singlu.

Reklama

W środę wyłonione zostały też półfinałowe rywalki w deblu rozstawionych z "14" Świątek i Bethanie Mattek-Sands. Polsko-amerykański duet powalczy z Rumunką Iriną-Camelią Begu i Argentynką Nadią Podoroską.

Wynik ćwierćfinału debla kobiet:

Magda Linette, Bernarda Pera (Polska, USA) - Anastazja Pawliuczenkowa, Jelena Rybakina (Rosja, Kazachstan) 7:5, 4:6, 6:2.