Do wtorku godzina policyjna w Paryżu obowiązywała od 21. O tej porze zaczynał się dopiero dotychczas ostatni, wieczorny pojedynek na korcie centralnym, a na innych obiektach nieraz jeszcze kończyła się rywalizacja. Od środy godzina policyjna przesunięta zostanie na 23, a sesja wieczorna ruszy o 20.

Reklama

Tego dnia, prawdopodobnie wczesnym popołudniem, na korcie im. Philippe'a Chatriera w wystąpi broniąca tytułu Iga Świątek. Jej rywalką będzie Greczynka Maria Sakkari.

Polka spotkanie poprzedniej rundy rozegrała na tym obiekcie w poniedziałek, właśnie w sesji wieczornej. W związku z tym odbywało się ono przy pustych trybunach. Zawodniczka z Raszyna potem nie kryła radości na myśl o spodziewanym powrocie kibiców.

Więcej kibiców

Od środy zwiększą się również limity wpuszczanych na korty widzów. Przez pierwsze 10 dni turnieju było to nieco ponad 5 tys. osób. Teraz 5000 osób będzie mogło zasiąść na trybunach kortu centralnego, a łącznie na wszystkie obiekty wejdzie 13 146 osób.

Posiadacze biletów, którzy ukończyli 11 lat, muszą przy wejściu przedstawić negatywny wynik testu PCR lub antygenowego, wykonanego najpóźniej 48 godzin wcześniej, zaświadczenie potwierdzające pełne szczepienie lub dowód przejścia zakażenia sprzed co najmniej 15 dni, ale nie późniejszy niż sprzed trzech miesięcy