W pierwszym meczu rozstawiona z "trójką" Osaka pokonała Czeszkę Marie Bouzkovą 6:4, 6:1, a w kolejnym wygrała walkowerem z mającą problemy zdrowotne Serbką Olgą Danilovic.

Przerwa od tenisa

W sobotę niespodziewanie przegrała z Fernandez, która w poniedziałek skończy 19 lat. W drugim secie Azjatka była bardzo blisko zwycięstwa, ale nie wykorzystała szansy.

A później, w emocjonalnym pożegnaniu z US Open, 23-letnia Osaka powiedziała ze łzami w oczach, że "zrobi sobie przerwę od tenisa".

- Szczerze, nie wiem, kiedy zagram następny mecz tenisowy. Myślę, że zrobię sobie chwilową przerwę - przyznała na konferencji prasowej.

Co dalej z US Open?

Kolejną rywalką Kanadyjki Fernandez będzie Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

O awans do 1/8 finału (czwartej rundy) będzie grała też Iga Świątek. Zmierzy się w sobotę wieczorem z Estonką Anett Kontaveit.