Świątek będzie grać jeszcze w singlu, w którym spisuje się znakomicie. Po wyeliminowaniu Chorwatki Petry Martic i Rosjanki Weroniki Kudermietowej rozstawiona z numerem drugim Polka zmierzy się w 1/8 finału z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

Reklama

W drugiej rundzie odpadły Magda Linette i Magdalena Fręch, a w kwalifikacjach Katarzyna Kawa. W pierwszej rundzie debla przegrała natomiast Alicja Rosolska, która występowała z Japonką Nao Hibino.

W męskiej części zmagań singlowych rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie miał tzw. wolny los, zaś w drugiej pokonał Australijczyka Alexeia Popyrina 6:1, 7:5. Jego kolejnym rywalem będzie Amerykanin Frances Tiafoe, a mecz zostanie rozegrany w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego.

Tradycyjnie kalifornijska impreza - ze względu na prestiż i wysoką pulę nagród nazywana często piątą lewą Wielkiego Szlema - odbywa się w marcu, ale z powodu pandemii COVID-19 ubiegłoroczna edycja została odwołana, a tegoroczna przesunięta na październik. Łączna pula nagród turniejów WTA i ATP to 16,7 mln dolarów.