Trzecia w światowym rankingu Pliskova, która w drugiej rundzie wyeliminowała Magdalenę Fręch, przegrała 3:6, 5:7 ze 115. w tym zestawieniu Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Reklama

W wietrznych warunkach panujących w Indian Wells Czeszka nie mogła wykorzystać swojej mocnej strony, jaką jest serwis. Zresztą własne podanie nie było w tym meczu atutem obu zawodniczek - Pliskova została przełamana aż osiem razy, a Haddad Maia pięć. Brazylijka odpadła w decydującej rundzie kwalifikacji tego prestiżowego turnieju, a miejsce w głównej drabince zyskała jako tzw. lucky loser (szczęśliwy przegrany), po wycofaniu się jednej z tenisistek. Jej rywalką w 1/8 finału będzie Estonka Anett Kontaveit.

Piąty w rankingu ATP Rublew musiał uznać wyższość 60. Amerykanina Tommy'ego Paula. Gracz gospodarzy po blisko dwuipółgodzinnej walce wygrał 6:4, 3:6, 7:5. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Brytyjczyk Cameron Norrie.

We wtorek o godz. 20 czasu polskiego w turnieju kobiet Iga Świątek zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko, a stawką będzie awans do ćwierćfinału.