Moje ciało doznało szoku po rozegraniu ciągiem intensywnych spotkań po przerwie, jaką sobie zrobiłam. Postaram się odpocząć i zobaczymy się wkrótce - napisała Osaka w wiadomości na Twitterze.

Reklama

Zdobywczyni czterech tytułów wielkoszlemowych na otwarcie stoczyła trzysetowy pojedynek z Francuzką Alize Cornet, następnie wygrała z reprezentującą Belgię Marynę Zanevską 6:1, 6:1, a w piątkowym ćwierćfinale pokonała Niemkę Andreę Petkovic 6:1, 7:5.

Za niespełna dwa tygodnie rozpocznie się wielkoszlemowy turniej Australian Open, w którym była liderka światowego rankingu będzie bronić tytułu. Trwająca obecnie w Melbourne impreza WTA jest pierwszym od czterech miesięcy startem Osaki, będącej obecnie 13. rakietą globu. Zawodniczka zakończyła przedwcześnie ubiegłoroczne występy po odpadnięciu w trzeciej rundzie US Open.

Poprzedni sezon był dla 24-letniej Japonki trudny - zmagała się z kłopotami natury mentalnej. Potrzebowała przerwy w grze i w związku z tym w drugiej części ubiegłego roku wystąpiła tylko w trzech turniejach.

Reklama