Po porażce w pierwszym secie Rosolska i Hibino w drugiej partii przegrywały 1:3. Zdołały jednak odwrócić losy meczu. Ostatecznie w drugiej partii trzykrotnie odrabiały stratę przełamania. Doprowadziły do tie breaka, w którym wykorzystały piątą piłkę setową.

Decydującego seta także lepiej zaczęły Amerykanki. W nim również prowadziły 3:1, ale cztery kolejne gemy padły łupem Rosolskiej i Hibino. Polka i Japonka szansy nie zmarnowały i po 139 minutach cieszyły się z awansu.

Ich kolejnymi rywalkami będą rozstawione z numerem 16 Słowaczka Viktoria Kuzmova i Rosjanka Wiera Zwonariowa.

W czwartek, także z zagranicznymi partnerami, udział w deblowej rywalizacji zainaugurują jeszcze Magda Linette i Jan Zieliński.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej kobiet:
Alicja Rosolska, Nao Hibino (Polska, Japonia) - Ann Li, Alison Riske (USA) 3:6, 7:6 (8-6), 6:4