Fourlis i Kubler znaleźli się w obsadzie imprezy w Melbourne dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie. Ich piątkowy pojedynek z doświadczonymi rywalami toczył się na zadaszonym z powodu deszczu korcie centralnym.

Reklama

Zarówno Mladenovic, jak i Dodig mieli już wcześniej na koncie kilka sukcesów wielkoszlemowych, ale teraz wywalczyli pierwszy wspólny tytuł w zawodach tej rangi.

Wymienialiśmy wielokrotnie wiadomości dotyczące wspólnego występu. Co za zakończenie naszego debiutu! Przez długi czas nie startowałam ostatnio w mikście. Moim zdaniem Ivan był niesamowitym singlistą, a teraz pokazuje swoje umiejętności w grze podwójnej - zaznaczyła Francuzka.

To jej trzeci triumf wielkoszlemowy w grze mieszanej. W Melbourne w tej konkurencji zwyciężyła wcześniej w 2014 roku w parze z Kanadyjczykiem Danielem Nestorem. W Australian Open dwukrotnie świętowała również sukces w deblu.

Reklama

Grałem już razem z różnymi tenisistkami. Kristina spisuje się bardzo dobrze po stronie równowagi, dysponuje bardzo dobrym forhendem. Nieco łatwiej dostosować mi się do jej gry. Stanowimy świetne połączenie - podkreślił Dodig, który wywalczył w piątek czwarty tytuł w mikście.

Na antypodach w ubiegłym roku zwyciężył w deblu, a jego partnerem był wówczas Słowak Filip Polasek.

Wynik finału gry mieszanej:
Kristina Mladenovic, Ivan Dodig (Francja, Chorwacja, 5) - Jaimee Fourlis, Jason Kubler (Australia) 6:3, 6:4