Dziennik Gazeta Prawana logo

Sloane Stephens na to zwycięstwo czekała cztery lata

28 lutego 2022, 11:55
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Sloane Stephens
<p>Sloane Stephens</p>/PAP/EPA
Amerykanka Sloane Stephens wygrała turniej WTA na kortach twardych w meksykańskiej Guadalajarze (pula nagród 239,5 tys. dol.), pokonując w finale Czeszkę Marie Bouzkovą 7:5, 1:6, 6:2. To pierwszy od 2018 roku triumf 28-letniej tenisistki.

Stephens była rozstawiona z numerem szóstym. Niedzielny sukces zapewnił mającej w przeszłości przewlekłe kłopoty zdrowotne zawodniczce awans o 18 lokat w światowym rankingu i obecnie zajmuje ona w nim 39. miejsce.

W dorobku Amerykanka ma siedem tytułów, z czego najcenniejszym jest ten wywalczony w wielkoszlemowym US Open w 2017 roku.

Sklasyfikowana na 81. pozycji Bouzkova wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w zawodowym turnieju.

Magdalena Fręch w Guadalajarze została wyeliminowana w 1/8 finału. Wcześniej odpadły występujące w grze podwójnej z zagranicznymi partnerkami Katarzyna Piter oraz Paula Kania-Choduń.

Wynik finału singla:
Sloane Stephens (USA, 6) - Marie Bouzkova (Czechy) 7:5, 1:6, 6:2

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraDramat Chwalińskiej na Wimbledonie. Była o krok od awansu »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj