Niestety, moje ciało nie doszło jeszcze do siebie po Australian Open tak, jakbym tego chciała. Nie byłam w stanie odpowiednio przygotować się do turniejów w Indian Wells i Miami. Nie sądzę, abym prezentowała dzisiaj poziom dający mi szansę na zwycięstwo w tych zawodach, dlatego postanowiłam się wycofać - napisała Barty w oświadczeniu przekazanym organizatorom.

Reklama

25-letnia Australijka przyznała, że jest jej z tego powodu bardzo przykro. Uwielbiam obie te imprezy i jestem smutna, że nie będę tam rywalizować, ale doprowadzenie mojego ciała do właściwego stanu musi teraz być moim głównym celem - dodała.

W tej sytuacji Barty nie zagra także w Miami, gdzie w ubiegłym roku zwyciężyła.

Organizatorzy zawodów BNP Paribas Open 2022 poinformowali także, że w Indian Wells nie zagra Amerykanka Danielle Collins, finalistka Australian Open 2022, która nie wyleczyła jeszcze kontuzji.

Reklama

Miejsce Collins i Barty w głównej drabince zajmą Węgierka Anna Bondar i Francuzka Oceane Dodin.

Turniej w Indian Wells rozpocznie się w środę 10 marca. Wystąpią w nim dwie Polki. Magda Linette rozpocznie od pierwszej rundy, natomiast Iga Świątek od drugiej.

Australijka przyznała, że do rywalizacji chce wrócić najpóźniej w połowie kwietnia.

Moim celem jest reprezentowanie Australii w następnym Billie Jean King Cup (11-13 kwietnia). Po tym jak opuściłem to wydarzenie w zeszłym roku, teraz nie mogę się go doczekać - wyjaśniła.