Agencję "Evolve" Naomi Osaka zamierza tworzyć wraz ze swoim długoletnim agentem Stuartem Duguidem. Będzie się koncentrować na partnerstwie z markami oraz na zrzeszaniu firm należących do sportowców.

Reklama

Evolve jest naturalnym krokiem w mojej karierze, zarówno jako sportowca jak i kobiety biznesu, a także sposobem na dalsze bycie sobą i robieniu pewnych rzeczy po swojemu - uzasadniła swoją decyzję tenisistka.

Agencja ma na celu wspieranie następnego pokolenia sportowców. Takich, którzy tak samo jak Naomi chcą prowadzić swoją karierę po swojemu - przyznał agent Osaki Stuart Duguid.

"Evolve" szuka sportowców, którzy nie będą już tylko ambasadorami do wynajęcia, a rzeczywiście osobami, które chcą działać na wielu frontach - wyjaśnił agent japońskiej tenisistki.

Reklama

Interesują nas tylko ci sportowcy, którzy wykraczają poza swój sport lub tacy, którzy mają do tego potencjał - dodał Dugoid.

Osaka sprawdzi się w nowej roli?

Naomi Osaka długo myślała o swojej nowej roli. Po prostu lubię sport, więc może sprawdziłabym się jako agent - przyznała pewna siebie tenisistka.

Obecnie Japonka zajmuje 39. miejsce w rankingu WTA. Kontuzja Achillesa, której nabawiła się podczas meczu drugiej rundy na turnieju WTA w Madrycie, wyeliminowała ją z rozgrywanego obecnie w Rzymie Italian Open.