Do tego momentu mecz był bardzo wyrównany, trwał trzy godziny i siedem minut. Nadal wygrał pierwszą partię 7:6 (10-8), broniąc cztery piłki setowe, a w drugiej był remis 6:6.

W wymianie kończącej 12. gem Niemiec próbował sięgnąć po mocno bitą piłkę i źle postawił stopę. Od razu było widać, że to poważna sprawa. Mistrz olimpijski z Tokio zwijał się z bólu. Opuścił kort na wózku.

Trwa ładowanie wpisu

Zverev po kilku minutach wrócił o kulach i pogratulował zwycięstwa Nadalowi, który w niedzielę będzie grać o czternasty tytuł na kortach im. Rolanda Garrosa.

Bardzo jestem smutny z powodu Saszy. Grał wspaniały turniej, jest moim dobrym kolegą. Wiem, jak mocno walczył, żeby wygrać swój pierwszy turniej wielkoszlemowy. Na pewno wygra ich kilka. Życzę mu wszystkiego najlepszego - powiedział na korcie Nadal.