25-letni Niemiec walczył o swój pierwszy triumf w imprezie tej rangi, ale w piątkowym meczu z Rafaelem Nadalem skreczował przy stanie 7:6 (10-8), 6:6 dla Hiszpana. Zverev źle postawił stopę, upadł i krzyknął z bólu.

W przyszłym tygodniu awansuję na najwyższe w karierze drugie miejsce na świecie, ale dziś rano musiałem przejść operację. Po badaniach w Niemczech otrzymaliśmy potwierdzenie, że wszystkie trzy boczne więzadła w moim prawym stawie skokowym zostały zerwane. Operacja była najlepszym rozwiązaniem, aby jak najszybciej wrócić do gry, aby więzadła właściwie się zagoiły i żeby moja kostka była w pełni stabilna. Rozpoczynam rehabilitację i zrobię wszystko, żeby wrócić silniejszym niż kiedykolwiek - napisał na Instagramie Niemiec.

Reklama

Jego brat Mischa Zverev powiedział na łamach "Bilda", że Alexander nie ma szans wrócić do pełni sił przed wielkoszlemowym Wimbledonem, który planowany jest na 27 czerwca - 10 lipca.

W finale French Open Nadal pokonał Norwega Caspra Ruuda. W rywalizacji kobiet po raz drugi w karierze zwyciężyła Iga Świątek.

Reklama