25-letni Niemiec walczył o swój pierwszy triumf w imprezie tej rangi, ale w piątkowym meczu z Rafaelem Nadalem skreczował przy stanie 7:6 (10-8), 6:6 dla Hiszpana. Zverev źle postawił stopę, upadł i krzyknął z bólu.

Reklama

W przyszłym tygodniu awansuję na najwyższe w karierze drugie miejsce na świecie, ale dziś rano musiałem przejść operację. Po badaniach w Niemczech otrzymaliśmy potwierdzenie, że wszystkie trzy boczne więzadła w moim prawym stawie skokowym zostały zerwane. Operacja była najlepszym rozwiązaniem, aby jak najszybciej wrócić do gry, aby więzadła właściwie się zagoiły i żeby moja kostka była w pełni stabilna. Rozpoczynam rehabilitację i zrobię wszystko, żeby wrócić silniejszym niż kiedykolwiek - napisał na Instagramie Niemiec.

Jego brat Mischa Zverev powiedział na łamach "Bilda", że Alexander nie ma szans wrócić do pełni sił przed wielkoszlemowym Wimbledonem, który planowany jest na 27 czerwca - 10 lipca.

W finale French Open Nadal pokonał Norwega Caspra Ruuda. W rywalizacji kobiet po raz drugi w karierze zwyciężyła Iga Świątek.

Reklama