Zajmujący 12. miejsce w rankingu światowym Hurkacz potrzebował dokładnie 2 godziny i 8 minut, aby pokonać 63. w tym zestawieniu przeciwnika. Amerykanin w Halle przebrnął kwalifikacje. Obaj tenisiści zmierzyli się po raz pierwszy. Bardzo wyrównany był zwłaszcza siódmy gem trzeciego seta. Polak, przy stanie 3:3, po kilku próbach przełamał podanie rywala. Hurkacz wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Następnym rywalem wrocławiania będzie Francuz Ugo Humbert (50. w ATP), który pokonał mołdawskiego kwalifikanta Radu Albota 6:7 (4-7), 7:6 (7-4), 7:5.

Polak w grze deblowej tego turnieju wraz z Amerykaninem Sebastianem Kordą doznali porażki z Kazachem Andriejem Gołubiewem i Meksykaninem Maximo Gonzalezem 2:6, 7:6 (7-5), 7-10.