Był to siódmy bezpośredni mecz Linette z Riske, który tym razem był rozgrywany przez 3 godziny i 13 minut. Wcześniej Polka (66. w WTA) zwyciężyła tylko w jednym z nich, w tym roku w katarskiej Dausze. Pięć poprzednich meczów, licząc od roku 2016, wygrywała Amerykanka (35. na światowej liście).

Bardzo zacięty był zwłaszcza trzeci set, trwający blisko półtorej godziny. Tenisistki punkty zdobywały na przemian, także przełamując podanie rywalki. W tie breaku Polka od początku prowadziła różnicą dwóch-trzech punktów, by ostatecznie w tej partii wygrać 7-4.

Poznaniance na drodze do ćwierćfinałów, w 3. rundzie, stanie grającą z nr 9 w turnieju Kazaszka Jelena Rybakina (21. w WTA) lub Ukrainka Łesia Curenko (nr 114 na świecie).

Linette w pierwszej rundzie pokonała Dankę Kovinic z Czarnogóry. Polka wystartuje także w deblu, w parze z Serbką Aleksandrą Krunic. Na początek zmierzą się z Anną Daniliną z Kazachstanu oraz Brazylijką Beatriz Haddad Maią. W poniedziałek w Eastbourne zaprezentuje się także Magdalena Fręch, której rywalką w drugiej rundzie będzie rozstawiona z numerem piątym Hiszpanka Garbine Muguruza.