Dziennik Gazeta Prawana logo

Djokovic oddał rywalowi jednego seta. Serb w ćwierćfinale Wimbledonu

4 lipca 2022, 07:10
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Novak Djokovic
<p>Novak Djokovic</p>/PAP/EPA
Broniący tytułu i najwyżej rozstawiony Novak Djokovic, lider światowego rankingu tenisistów, pokonał 104. w tym zestawieniu Holendra Tima van Rijthovena 6:2, 4:6, 6:1, 6:2 i awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu.

Za niespodziankę można uznać fakt, że faworyt oddał rywalowi jednego seta, ale to tylko 35-letniego Serba podrażniło. W trzeciej i czwartej partii niżej notowany z tenisistów miał już niewiele do powiedzenia i ugrał w nich łącznie tylko trzy gemy.

Djokovic zagra w półfinale Wimbledonu po raz 13. w karierze. Jest sześciokrotnym triumfatorem tej imprezy.

Kolejnym rywalem Serba będzie rozstawiony z numerem 10. Włoch Jannik Sinner, który wcześniej w niedzielę pokonał rozstawionego z "piątką" Hiszpana Carlosa Alcaraza 6:1, 6:4, 6:7 (8-10), 6:3.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraMundial 2026. Brazylia rozbiła Szkocję. Pierwszy mecz Neymara »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj