Policja może potwierdzić, że 27-letni mężczyzna z Watson ma stawić się przed sądem 2 sierpnia w związku z oskarżeniem o napaść w grudniu 2021 roku - można przeczytać w oświadczeniu policji z Canberry.

Australijskie media podają, że zarzuty są powiązane ze skargą byłej partnerki Kyrgiosa, Chiary Passari. Para już wcześniej miała problemy - w październiku 2021 roku tenisista oraz Passari zostali przeniesieni do oddzielnych pokoi podczas kwarantanny w hotelu w Adelajdzie w związku z kłótnią.

Reklama

Pan Kyrgios traktuje zarzuty bardzo poważnie, biorąc pod uwagę, że sprawa trafiła przed sąd. Na tym etapie nie ma komentarza, ale w odpowiednim czasie wydamy komunikat dla mediów - powiedział adwokat Kyrgiosa Jason Moffett cytowany przez The Canberra Times.

To nie jedyne problemy prawne Australijczyka. Podczas trwającego w Londynie Wimbledonu dostał karę 10 tys. dolarów za splunięcie w stronę kibica oraz 4 tys. za nieodpowiednie zachowanie w meczu z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem. Grozi mu także kolejna grzywna za zlekceważenie przepisów dotyczących ubioru.

W środę Kyrgios zmierzy się w ćwierćfinale Wimbledonu z Chilijczykiem Cristianem Garinem.