Wicelider światowego rankingu tenisistów przechodzi rehabilitację po operacji stawu skokowego, który został uszkodzony podczas drugiego seta półfinałowego meczu French Open przeciwko Rafaelowi Nadalowi. Nie wiadomo, czy Niemcowi uda się wrócić do formy przed rozpoczynającym się pod koniec sierpnia US Open.

Reklama

Rehabilitacja przebiega dobrze, ciągle mamy nadzieję, że Alexander wystąpi na turnieju w Stanach - oświadczył rzecznik Zvereva, po czym dodał, że jest jeszcze za wcześnie na to, żeby podjąć jednoznaczną decyzję.

Wcześniej mistrz olimpijski z Tokio zapewniał, że wystartuje w wielkoszlemowym turnieju tylko wtedy, kiedy będzie w formie dającej szansę na zwycięstwo.

W tym tygodniu 25-latek potwierdził występ w październikowym Japan Open, jednak jego głównym celem jest gra w Pucharze Davisa, gdzie jego reprezentacja zmierzy w grupie C się z Francją, Belgią oraz Australią. Wrześniowy Puchar Davisa w Hamburgu wydaje się bardziej prawdopodobnie, ale wciąż trzymamy kciuki za wcześniejszy powrót - dodał rzecznik drugiego tenisisty rankingu ATP.

Reklama