Krnąbrny i ekscentryczny Australijczyk, który nie zawsze właściwie zachowuje się zarówno na korcie, jak i poza nim, po ostatniej piłce padł na ziemię i długo nie dowierzał, że wygrał.

Reklama

Zestawiając, w którym miejscu byłem przed rokiem z tym, co dzieje się teraz, pokazuje nieprawdopodobną transformację. Byłem w naprawdę ciemnej d...., a teraz... Jestem bardzo zadowolony z tej przemiany - powiedział Kyrgios, który nawiązał tym samym do depresji i myśli samobójczych, które pojawiły się u niego.

Po raz siódmy triumfował w imprezie ATP, a ma też w dorobku zwycięstwo w drużynowym Pucharze Hopmana.

Całości sukcesu w Waszyngtonie dopełnił fakt, że w parze z Amerykaninem Jackiem Sockiem byli najlepsi w deblu. To już trzeci w tym sezonie triumf Kyrgiosa w tej specjalności, z wygraną w wielkoszlemowym Australian Open na czele.

Reklama

Australijczyk, którego największym problemem były odporność psychiczna i poważne podejście do sportowych obowiązków, już w ćwierćfinale wykazał się nie lada opanowaniem, gdy obronił pięć meczboli w meczu z Amerykaninem Francesem Tiafoe.

W 2016 roku tenisista z Canberry był 12. w świecie, a później znacznie spadł. Na początku tego sezonu, w lutym, był nawet 137. W poniedziałek, w najnowszym notowaniu rankingu ATP, zameldował się... 100 miejsc wyżej.

Wynik finału:
Nick Kyrgios (Australia) - Yoshihito Nishioka (Japonia) 6:4, 6:3