W światowym rankingu Linette zajmuje 51. miejsce, a Raducanu 77. To było ich pierwsze spotkanie.

Polka bez szans

30-letnia poznanianka nie miała wiele do powiedzenia w tym meczu. W pierwszym secie już po kilkunastu minutach przegrywała 0:4. Lepiej zaczęła drugą partię. Wygrała gema przy swoim podaniu, a następnie miała trzy okazje na przełamanie rywalki. Ta wyszła jednak z opresji i znów dominowała na korcie.

19-letnia Brytyjka w lipcu była 10. na liście WTA. W poprzednim sezonie sprawiła olbrzymią niespodziankę, kiedy jako kwalifikantka wygrała US Open. W tegorocznej edycji odpadła jednak już w pierwszej rundzie, co mocno odbiło się na jej sytuacji w rankingu.

Raducanu w półfinale imprezy WTA znalazła się po raz pierwszy od wspomnianego triumfu w Nowym Jorku.