Mecz miał mało obiecujący początek dla 10. w światowym rankingu Polaka, który w pierwszym gemie przegrywał 15:40 przy własnym serwisie. Ubiegłoroczny triumfator tego turnieju zdołał jednak obronić oba break-pointy, a później jedno przełamanie - w ósmym gemie - wystarczyło, by wygrać seta.

Trzy mecze, trzy wygrane Hurkacza

W drugiej partii także o wyniku przesądziło jedno przełamanie, tym razem w piątym gemie. Poza tym obaj zawodnicy wykorzystywali swoje podanie i nie musieli bronić ani jednego break-pointa. Hurkacz wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Był to trzeci mecz obu zawodników w cyklu ATP i trzecie zwycięstwo Polaka.

W 1. rundzie Hurkacz miał wolny los, natomiast sklasyfikowany na 182. miejscu w rankingu ATP Thiem, triumfator wielkoszlemowego US Open w 2020 roku, wygrał z Francuzem Richardem Gasquetem.

Rywal Francuza skreczował

Rinderknech wyeliminował najpierw Hiszpana Jaume Munara, a w 2. rundzie skorzystał na tym, że skreczował rozstawiony z numerem 5. Gruzin Nikołoz Basilaszwili. Z Hurkaczem 60. w rankingu ATP Francuz zmierzy się po raz drugi. Tenisiści rywalizowali w tegorocznym ATP Masters 1000 w Miami i wówczas Polak zwyciężył w dwóch setach.

Natomiast Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako pokonali w deblu rozstawionych z "czwórką" Brazylijczyka Rafaela Matosa i Hiszpana Davida Vegę Hernandeza 6:2, 6:1.