Od początku meczu inicjatywa należała do Niemca. Już w pierwszym gemie 26-letni piotrkowianin musiał bronić cztery break pointy. Otte blisko przełamania był jeszcze w gemie siódmym, a w dziewiątym w końcu mu się to udało i chwilę później wygrał seta.

Awans po blisko dwóch godzinach

Druga partia dla odmiany to świetna gra Majchrzaka, który wreszcie znalazł sposób na serwis rywala. Polak zaczął od prowadzenia 3:0, a później jeszcze raz zanotował przełamanie i wyrównał stan meczu.

W secie trzecim obaj zawodnicy długo wygrywali gemy przy swoim podaniu. W piątym w sporych tarapatach był Majchrzak, który przegrywał już 0:40. Ostatecznie obronił jednak trzy break pointy. W dziesiątym gemie to Niemca zawiodło podanie. Majchrzak wykorzystał drugą piłkę meczowa i po blisko dwóch godzinach cieszył się z awansu do ćwierćfinału.

Jego kolejnym rywalem będzie albo rozstawiony z numerem drugim Hiszpan Pablo Carreno-Busta, albo Szwajcar Marc-Andrea Huesler.