W skład amerykańskiego zespołu wchodzą szósta na świecie Jessica Pegula i ósma Coco Gauff. Oprócz nich powołane zostały Madison Keys - 18. w rankingu WTA, a także Danielle Collins - 19. Zestawienie zamyka specjalistka gry podwójnej Taylor Townsend, która plasuje się na 34. miejscu w rankingu deblistek.

Reklama

Polki zainaugurują turniej właśnie starciem z Amerykankami w środę 9 listopada.

Silną ekipę posyłają do Szkocji także Czechy - jej liderką będzie 14. na świecie Barbora Krejcikova, która w niedzielę pokonała w finale turnieju WTA 500 w Ostrawie Igę Świątek. W rankingu deblistek Krejcikova plasuje się na drugiej pozycji. Oprócz niej w zespole znajdzie się między innymi 21. tenisistka światowej klasyfikacji Karolina Pliskova oraz aktualna liderka zestawienia zawodniczek gry podwójnej Katerina Siniakova.

Z drużyną Czech biało-czerwone zmierzą się w czwartek 10 listopada. Najlepszy z zespołów grupy D wystąpi potem w półfinale przeciwko zwyciężczyniom grupy B (Australia, Słowacja lub Belgia).

Polki do Glasgow pojadą w składzie Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Alicja Rosolska i Martyna Kubka. Świątek zrezygnowała z udziału w imprezie ze względu na kolizję jej terminu z WTA Finals.