Od dawna myślałem o tym projekcie. ZEL będzie synonimem dobrego samopoczucia i cieszenia się śródziemnomorskim stylem życia. Od samego początku bardzo podobała mi się ta nowa koncepcja i jestem przekonany, że ZEL odniesie ogromny sukces i spodoba się każdemu podróżnikowi - wyznał tenisista.

Reklama

W ciągu najbliższych pięciu lat w krajach śródziemnomorskich: Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Francji, Chorwacji oraz w największych europejskich miastach (Paryż i Londyn) ma powstać ponad 20 hoteli ZEL.

Nasze 65-letnie, międzynarodowe doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu luksusowymi hotelami oraz inspirujące przywództwo Rafaela Nadala połączyły się, aby stworzyć tę wyjątkową markę – powiedział Gabriel Escarrer, dyrektor generalny Melia Hotels International.

ZEL to innowacyjna, energiczna marka hotelowa. Przyciągnie i zaskoczy ona nowe pokolenie podróżników, którzy szukają nowych sposobów na dobre samopoczucie i podróżowanie w sposób zrównoważony. Cieszymy się, że możemy ogłosić tę wyjątkową współpracę z ikoną, taką jak Rafa - dodał.

Escarrer poinformował, że hotele ZEL w 80 procentach powstaną w miejscu odrestaurowanych placówek należących do Melia Hotels International, które przejdą głęboką transformację w celu uzyskania "śródziemnomorskiego ducha".

Nadal zapewnił, że zaangażowanie w rozwój sieci hoteli ZEL nie oznacza końca jego sportowej kariery. Tenisista stwierdził, że jego sportowa emerytura nastąpi "tak późno jak to możliwe".

Reklama

36-latek wygrał 22 turnieje wielkoszlemowe i jest uważany za jednego z najwybitniejszych tenisistów w historii. W tym roku po raz 14. triumfował we French Open oraz po raz drugi w Australian Open. Przez ponad cztery lata (209 tygodni) był liderem rankingu ATP.

"Hotele ZEL mają być ucieleśnieniem śródziemnomorskiego stylu życia, skupionego na świeżym powietrzu i pysznej kuchni. Przestronne, jasne przestrzenie będą oferować połączenie z naturą, niebem i morzem. Goście hotelu ZEL będą mogli odmłodzić swoje ciało i duszę dzięki unikalnym doświadczeniom" - napisano na stronie hotelnewsresource.com.