Sklasyfikowany w światowym rankingu na 260. miejscu Michalski ambitnie walczył z notowanym o ponad dwieście lokat wyżej rywalem, ale ostatecznie musiał uznać jego wyższość.

W pierwszym secie o wygranej Hueslera (56. ATP) zadecydowało jedno przełamanie, które miało miejsce w czwartym gemie. W drugiej partii przewaga Szwajcaria była już nieco większa.

Reklama

Stawką meczu Polska - Szwajcaria jest awans do fazy pucharowej. Wcześniej Szwajcaria pokonała Kazachstan 5:0, a biało-czerwoni wygrali z Kazachami 4:1.

Na wtorek zaplanowano spotkania Huberta Hurkacza ze Stanem Wawrinką, Magdy Linette z Jil Teichmann oraz pojedynek mikstów - Świątek/Hurkacz kontra Bencic/Wawrinka.

Turniej rozgrywany jest w trzech miastach: Perth, Brisbane i Sydney. W pierwszej edycji United Cup bierze udział 18 reprezentacji. Podzielono je na sześć grup, po dwie w każdym w mieście.

Polska jest w grupie B w Brisbane, gdzie rywalizuje jeszcze grupa E (Brazylia, Włochy i Norwegia). O krok od awansu są Włosi, którzy prowadzą z Norwegią 2:0.

4 stycznia zwycięzcy grup w każdym mieście zagrają ze sobą o awans do półfinału. W półfinale wystąpi też jeden z trzech pokonanych zwycięzców grup, który miał najlepszy bilans w fazie grupowej.

Półfinały zaplanowano na 6 i 7 stycznia, a finał na 8 stycznia. Spotkania na tym etapie rozegrane zostaną w Sydney.