Polska już przed pojedynkiem mikstów była pewna wygranej ze Szwajcarią. W środę w meczu, którego stawką będzie awans do półfinału biało-czerwoni zmierzą się z Włochami.

Reklama

Z tego powodu w ostatniej chwili nastąpiła zmiana w składzie polskiej pary. Pierwotnie mieli ją tworzyć Iga Świątek i Hubert Hurkacz, ale nie było konieczności nadwyrężać największych gwiazd. W ekipie Szwajcarii Huesler zastąpił Stana Wawrinkę.

Rosolskiej i Żukowi nie można odmówić ambicji, ale wyżej notowanym rywalom ulegli wyraźnie. Spotkanie trwało nieco ponad godzinę.

We wcześniejszych spotkaniach Szwajcaria pokonała Kazachstan 5:0, a biało-czerwoni wygrali z Kazachami 4:1.

W poniedziałek Świątek wygrała z Bencic 6:3, 7:6 (7-3), a Daniel Michalski przegrał z Hueslerem 3:6, 2:6. Wtorek zaczął się od zwycięstwa Hurkacza nad Wawrinką 7:6 (7-5), 6:4, natomiast decydujący trzeci punkt zdobyła Magda Linette, która pokonała Jil Teichmann 5:7, 6:4, 6:1.

Turniej rozgrywany jest w trzech miastach: Perth, Brisbane i Sydney. W pierwszej edycji United Cup bierze udział 18 reprezentacji. Podzielono je na sześć grup, po dwie w każdym w mieście.

Polska była w grupie B w Brisbane, gdzie rywalizowała jeszcze grupa E (Brazylia, Włochy i Norwegia). Pierwsze miejsce zajęli Włosi, którzy we wtorek wygrali z Norwegią 5:0.

4 stycznia zwycięzcy grup w każdym mieście zagrają ze sobą o awans do półfinału. W półfinale wystąpi też jeden z trzech pokonanych zwycięzców grup, który miał najlepszy bilans.

Półfinały zaplanowano na 6 i 7 stycznia, a finał na 8 stycznia. Spotkania na tym etapie rozegrane zostaną w Sydney.