Jeszcze w środę Rosolska grała w Dausze w parze z Routliffe, z którą regularnie występowała od 2021 roku. W 2022 duet ten dotarł do finałów turniejów w Bad Homburg, Sankt Petersburgu i Ostrawie, ale nie wygrał żadnego z nich.

Reklama

W Dubaju Nowozelandka postanowiła znów zagrać z Guarachi. Chilijka była jej partnerką, zanim Routliffe połączyła siły z Rosolską.

W 1/8 finału polsko-norweski duet zmierzy się z rozstawionymi z numerem trzecim Amerykanką Deiserae Krawczyk i Holenderką Demi Schuurs, które w pierwszej rundzie miały wolny los.

W singlu wystartuje Iga Świątek, która jest najwyżej rozstawiona i również rozpocznie rywalizację od drugiej rundy. Jej pierwszą rywalką będzie Kanadyjka Leylah Fernandez lub austriacka kwalifikantka Julia Grabher.

W kwalifikacjach odpadła Magdalena Fręch.

W poprzedniej edycji zmagań w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Świątek dotarła do 1/8 finału. Przegrała wówczas z późniejszą triumfatorką imprezy - Łotyszką Jeleną Ostapenko.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:

Alicja Rosolska, Ulrikke Eikeri (Polska, Norwegia) - Alexa Guarachi, Erin Routliffe (Chile, Nowa Zelandia) 6:2, 7:6 (7-3).