Był to pierwszy w tym roku mecz Polki na tej nawierzchni, bo jako rozstawiona z numerem ósmym w 1. rundzie miała tzw. wolny los.

Już początek wskazywał, że mecz może być długi, bo zakończył się po tie-breaku, w którym lepsza była Rosjanka. W drugim ton wydarzeniom na korcie nadawała Linette, ale dopiero w końcówce przechyliła szalę na swoją stronę.

Decydująca partia toczyła się zgodnie z regułą własnego podania do siódmego gema, w którym półfinalistka tegorocznego Australian Open przełamała przeciwniczkę. Za moment odskoczyła na 5:3, a seta wygrała 6:4, wykorzystując dopiero piątego meczbola.

Zajmująca 19. miejsce w światowym rankingu 31-letnia poznanianka z 46. w zestawieniu WTA Graczewą zagrała po raz trzeci i odniosła drugie zwycięstwo. Wcześniej w tym roku w Austin przegrała w trzech setach, a w ubiegłym sezonie w Strasburgu zwyciężyła w dwóch.

Linette zagra z Keys o ćwierćfinał

O ćwierćfinał Linette powalczy w czwartek z rozstawioną z "dziewiątką" Amerykanką Madison Keys (nr 9.), z którą ma bilans 1-2. Jedyne zwycięstwo odniosła w listopadzie w meczu turnieju finałowego Billie Jean King Cup Finals w Glasgow. Ich mecz odbędzie się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.

W eliminacjach odpadły Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa, a ta druga w parze z Alicją Rosolską już po pierwszym meczu pożegnały się też ze zmaganiami deblistek.