Polka w decydującym spotkaniu pokonała Czeszkę Karolinę Muchovą 6:2, 5:7, 6:4 i po raz trzeci w swojej karierze, a drugi z rzędu triumfowała we French Open.

Na stronie internetowej "L'Equipe" można przeczytać, że czeska tenisistka "agresywnie naciskała" na raszyniankę, która wykorzystała jednak swoje doświadczenie.

Reklama

Polka wygrała trzy z ostatnich pięciu turniejów wielkoszlemowych, co jest kolejnym dowodem jej wyższości w kobiecej rywalizacji - podkreślił autor artykułu, dodając, że z trzech tytułów wywalczonych w Paryżu tegoroczny "jest najbardziej niezapomniany".

Dziennik "Le Parisien" wspomina o "zaciętej walce" Świątek i Muchovej, w której ostatecznie lepsza była Polka "ukoronowana po raz trzeci". Na stronie internetowej gazety można przeczytać, że raszynianka "rozpoczęła marsz po wiele kolejnych triumfów".

Reklama

Teraz powstaje pytanie, ile tytułów w Paryżu zbierze Iga Świątek w kolejnych latach? - zastanawia się autor artykułu, podkreślając, że Polka na kortach im. Rolanda Garrosa triumfowała już trzykrotnie odkąd po raz pierwszy zagrała w turnieju seniorskim w 2018 roku, a ma zaledwie 22 lata.

Na stronie internetowej sports.fr można natomiast przeczytać, że Świątek "pozostaje królową kortów im. Rolanda Garrosa".