Początek niedzielnego spotkania był wyrównany, jednak podwójne przełamanie i tylko jeden przegrany gem przy własnym serwisie pozwoliły rozstawionej z "jedynką" Kudiermietowej zwyciężyć w premierowej odsłonie 6:4. Porażka w tym secie przerwała serię 18 wygranych partii z rzędu w s'Hertogenbosch przez Aleksandrową. Ostatni raz przegrała seta w ubiegłorocznej edycji turnieju w pierwszej rundzie.

Druga odsłona miała podobny przebieg co wcześniejsza, ale tym razem to rozstawiona z "czwórką" zawodniczka zanotowała o jedno przełamanie więcej od rywalki.

W decydującym secie obie tenisistki dość pewnie utrzymywały swoje podanie i o wyniku meczu decydował tie-break. W nim lepsza okazała się Aleksandrowa.

To czwarty tytuł 26. w rankingu WTA Rosjanki. Dla notowanej na 14. miejscu w światowym zestawieniu Kudiermietowej to piąty przegrany finał imprezy cyklu WTA. Triumfowała tylko raz - w 2021 roku w Charleston.

Wynik finału:
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 4) - Weronika Kudiermietowa (Rosja, 1) 4:6, 6:4, 7:6 (7-3)