Linette i Pera rozpoczęły udział w zawodach w Anglii od pokonania Alicji Rosolskiej i partnerującej jej Ukrainki Nadii Kiczenok, a w ćwierćfinale poradziły sobie także z Białorusinką Lidią Marozową i Brazylijką Ingrid Gamarrą Martins. Na rozstawione z numerem drugim Kostiuk i Krejcikovą nie znalazły już sposobu.

Reklama

W finale gry podwójnej również może dojść do konfrontacji Krejcikovej z Ostapenko. Łotyszka wraz z Ukrainką Ludmyłą Kiczenok, które są najwyżej rozstawione, zmierzą się później w sobotę w drugim półfinale z Australijką Storm Hunter i Amerykanką Alycią Parks (nr 3.).

W półfinałach singla Ostapenko, która dzień wcześniej wyeliminowała w 1/4 finału Magdalenę Fręch, wygrała z rozstawioną z "czwórką" Rosjanką Anastazją Potapową 5:7, 6:2, 6:4.

Z kolei Krejcikova pokonała Chinkę Zhu Lin 6:3, 6:2. Azjatka w drugiej rundzie wygrała z Linette.

Reklama

Krejcikova powalczy o siódmy tytuł w grze pojedynczej i 17. w grze podwójnej. Ostapenko ma w dorobku pięc triumfów w singlu i sześć w deblu.

Wyniki półfinałów gry pojedynczej: Barbora Krejcikova (Czechy, 1) - Zhu Lin (Chiny) 6:3, 6:2 Jelena Ostapenko (Łotwa, 2) - Anastazja Potapowa (Rosja, 4) 5:7, 6:2, 6:4 Wynik półfinału gry podwójnej: Martą Kostiuk, Barbora Krejcikova (Ukraina, Czechy, 2) - Magda Linette, Bernarda Pera (Polska, USA) 6:3, 6:4