Liderka rankingu ATP aktualnie przebywa w Australii, gdzie wraz z innymi polskimi tenisistami awansowała do ćwierćfinału United Cup. W sobotę nasi reprezentanci pokonali Brazylijczyków. Ich kolejnymi rywalami w poniedziałek byli Hiszpanie.

Reklama

Negocjacje Świątek i PZU zakończyły się fiaskiem

Internauci zauważyli, że w tym dniu doszło do ważnej zmiany na stroju Igi Świątek. Z górnej części koszulki, w której na korcie pojawiła się Polka zniknęło logo strategicznego sponsora, które było na nim obecne jeszcze w trakcie rywalizacji z reprezentantami "Kraju Kawy".

Jak się okazało to nie przypadek. Świątek nie będzie już reklamować Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU). Dotychczasowa umowa pomiędzy stronami wygasła z końcem 2023 roku. Negocjacje dotyczące przedłużenia współpracy odbyły się, ale nie osiągnięto porozumienia i po trzech latach doszło do "rozwodu".

Spostrzeżenia internautów oficjalnie potwierdził w mediach społecznościowych komentator Canal Plus. Potwierdzam - umowa Igi z PZU wygasła i nie będzie kontynuacji - napisał Bartosz Ignacik.

Biało-czerwoni czekają na kolejnego rywala

Biało-czerwoni, którzy w inauguracyjnym spotkaniu wygrali z ekipą Brazylii 3:0, zajęli pierwsze miejsce w grupie A.

W United Cup 18 zespołów podzielono na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A (z Polską), C i E rywalizują w Perth, pozostałe - w Sydney. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach.

Kadrę prowadzoną przez kapitana Tomasza Wiktorowskiego, na co dzień trenera Świątek, uzupełniają: Hubert Hurkacz, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Daniel Michalski i Jan Zieliński.

W ćwierćfinale biało-czerwoni zmierzą się z reprezentantami Chin, którzy rywalizowali w Perth w grupie E i do ćwierćfinału awansowali jako najlepsza ekipa z drugich miejsc w tym mieście. Zapewniło im to zwycięstwo Serbii nad Czechami.

W poprzedniej edycji United Cup Polska dotarła do półfinału, w którym przegrała z USA.