Zverev piaty raz ograł Alcaraza

26-letni Zverev szósty raz wystąpi w wielkoszlemowym półfinale. Do finału dotarł tylko w US Open 2020. Wówczas przegrał z Austriakiem Dominikiem Thiemem.

Z Alcarazem mierzył się po raz ósmy i odniósł piąte zwycięstwo.

Niemiec doskonale serwował, w efekcie Hiszpan pierwszy raz przełamał go dopiero w dziewiątym gemie trzeciego seta. Alcaraz zdołał wygrać tę partię po tie breaku, ale na więcej Zverev mu nie pozwolił.

Set czwarty zaczął się od dwóch wzajemnych przełamań. Alcaraza serwis zawiódł ponownie w gemie dziewiątym i kilka minut później Zverev zakończył rywalizację wykorzystując pierwszą piłkę meczową. Spotkanie trwało trzy godziny i pięć minut.

Bilans przemawia na korzyść Medwiediewa

Kilka godzin wcześniej Miedwiediew wygrał z Hubertem Hurkaczem (nr 9.) 7:6 (7-4), 2:6, 6:3, 5:7, 6:4.

Bilans meczów Medwiediewa i Zvereva to 11-7 na korzyść Rosjanina.

W drugim półfinale broniący tytułu i najwyżej rozstawiony Novak Djokovic zagra z Włochem Jannikiem Sinnerem (nr 4.). Wobec porażki Alcaraza Serb bez względu na dalsze wyniki zachowa prowadzenie w światowym rankingu.