W niedzielę Fręch wyeliminowała w dwóch setach rozstawioną z numerem 14. Rosjankę Jekaterinę Aleksandrową. We wtorek miała teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo 33-letnia Martic w światowym rankingu jest na 61. miejscu, a młodsza o siedem lat Polka, która do turnieju głównego przebijała się przez kwalifikacje, na 53.

Fręch rozpoczęła mecz od przełamania serwisu rywalki i tę przewagę utrzymała do końca seta. W drugiej partii dominowała jednak rywalka, ale w trzeciej ponownie inicjatywę przejęła tenisistka z Łodzi. Było to ich pierwsze spotkanie. Trwało dwie godziny i dwie minuty. Zwycięstwo zapewniło jej awans na najwyższe w karierze 42. miejsce w rankingu WTA.

Kolejną rywalkę Fręch będzie Rybakina.Czwarta w światowym rankingu i rozstawioną z takim numerem w Dubaju reprezentantką Kazachstanu w drugiej rundzie pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarankę, która skreczowała po dwóch setach.

Azarenka wygrała pierwszą partię 6:4, a w drugiej uległa 2:6. Potem nie przystąpiła do trzeciego seta.

Rybakina będzie faworytką w starciu z Fręch. Wcześniej Polka tylko raz mierzyła się z nią - w 2018 roku w Tajpej przegrała 4:6, 3:6. Mecz Fręch z Rybakiną ma rozpocząć się w środę o godz. 9.00 czasu polskiego.

Od drugiej rundy do rywalizacji w Dubaju przystąpi Iga Świątek. Liderka światowego rankingu zagra z Amerykanką Sloane Stephens.

Już w pierwszej rundzie z imprezą pożegnała się Magda Linette.