Do tej pory cztery najlepsze zespoły po fazie zasadniczej rywalizowały najpierw w półfinałach, a później o medale. W przyszłym roku runda finałowa będzie się składała z trzech etapów. W pierwszym spotkają się pierwsza z szóstą drużyną w tabeli po części zasadniczej, druga z piątą i trzecia z czwartą. Zwycięzcy dwumeczów awansują do drugiego etapu (półfinałów), a stawkę uzupełni zespół z najlepszym bilansem z trzech przegranych.

Reklama

W półfinałach zespół z najlepszym bilansem w pierwszym etapie spotka się z najlepszym z przegranych, a drugą parę utworzą pozostali zwycięzcy z pierwszego etapu. Lepsi w dwumeczach awansują do wielkiego finału, a słabszych czeka walka o brązowy medal.

Nie ulega zmiana zasada spadku. Do pierwszej ligi zostanie zdegradowany ostatni, ósmy zespół w tabeli po rundzie zasadniczej.

W niedzielę opublikowano też regulamin nowych rozgrywek U24 Ekstraliga przeznaczonych dla żużlowców do 24 lat. Do składu drużyny mogą być zgłaszani wyłącznie zawodnicy U24 z kadry klubu ekstraligi, za wyjątkiem tych, którzy uzyskali w sezonie poprzedzającym średnią indywidualną 1,400 lub więcej. W przypadku startów zawodników w niższych ligach w sezonie poprzednim, średnia będzie przeliczana zgodnie z regulaminem. Rozgrywki będą się odbywały według zasady każdy z każdym, mecz i rewanż. Dwa najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej spotkają się w finałowym dwumeczu.

Terminarze przyszłorocznych rozgrywek nie zostały jeszcze opublikowane.